12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Haradinaj dhe Limaj përkrahin formimin e qeverisë së re

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është kundër zgjedhjeve të reja.

“Ne përkrahim krijimin e një qeverie në kuadër të këtij Kuvendi”, ka thënë Haradinaj në takimin në e thirrur nga Presidenti Hashim Thaçi, në të cilin i ka pyetur liderët se a janë pro një qeverie të re, apo shkuarjes në zgjedhje të jashtëzakonshme, shkruan Insajderi.

Pro krijimit të qeverisë është shprehur edhe Limaj.

“Qëndrimi i Nismës qeshtë që të shqyrtohen të gjitha mundësitë për të krijuar një shumicë të re e cila do të merrte përgjegjësinë për ta drejtuar vendin”.

Për një qeveri të re dhe jo shkuarjes në zgjedhje është shprehur edhe Lista Serbe.

Më Shumë

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Efi: Dasma e Luizit dhe Kiarës, e nxituar!

Efi Dhedhes, që gjatë qëndrimit në shtëpinë e “Big Brother VIP” u miqësua me Kiara Titon dhe Luiz Ejllin, tregon mëndimin e saj për...

Lajmet e Fundit