14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Haradinaj: Kabashi do ta fitojë Prizrenin

haradinaj ne pzKryetari i Aleancës për ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se kandidati i koalicionit AAK-LDD, Lulëzim Kabashi do t’i fitojë zgjedhjet në nëntor në Prizren. “Jam i bindur në fitoren e Lulëzimit”, ka thënë Haradinaj.

Ai tha se realiteti politikë në nivel komunal, por edhe në nivel vendi është i lënduar, dhe këtë gjendje në normale nuk mund ta kthejnë ata që e lënduar. “Lulzim Kabashi është zgjidhja e duhur”, tha Haradinaj

Lideri i AAK-së, Haradinaj është takuar edhe me anëtarët e listës zgjedhore për Kuvendin Komunal të koalicionit AAK –LDD. Në këtë takim në të cilin kanë marr pjesë zyrtarë të lartë të këtyre dy subjekteve politike në koalicion, kandidati për kryetar të Prizrenit i këtij koalicioni Lulzim Kabashi, tha se është i bindur në fitore me 3 nëntor. Haradinaj po ashtu ka vizituar edhe fshatin Lubizhdë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Lajm i mirë, raportohet se më 13 tetor BE diskuton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Më 13 tetor, në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, do të diskutohet çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën. Këtë e kanë...

Lajmet e Fundit