3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Haradinaj kujton Tonin dhe Micin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar heronjtë Xhelal Hajda-Toni, Selajdin Mullabazi-Mici, Bektesh Haliti, Hamdi Hajrizi, dhe Nezir Ymeri në përvjetorin e rënies.

Haradinaj ka thënë se ata janë shembulli më i mirë i dashurisë ndaj atdheut dhe i guximit.

“Çdo 6 nëntor kujtojmë e nderojmë heronjtë; Xhelal Hajda-Toni, Selajdin Mullabazi-Mici, Bektesh Haliti, Hamdi Hajrizi, dhe Nezir Ymeri. Ata janë shembulli më i mirë i dashurisë ndaj atdheut dhe i guximit. Mbeten frymëzim për brezat e ri. Gjithmonë mirënjohës për sakrificën e tyre!”, ka thënë Haradinaj.

 

Më Shumë

42 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

42 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. Një aksident ka qenë me fatalitet, 17 me të lënduar dhe 24 me...

Quni për bazat ushtarake serbe rreth kufirit: Tërësinë territoriale të Kosovës e garanton KFOR-i

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka qëndruar në Kosovë të hënën. Stoltenberg në Prishtinë tha se Aleanca po shqyrton nëse duhet të...

Lajmet e Fundit