30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Haradinaj për mësimdhënësit: Eshtë e dhimbshme që do iu shkojë e gjithë vera duke i kompensu orët

Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë së Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka folur përsëri për grevën e mësimdhënësve.

Lidhur me ofertën për rritje të pagave për mësimdhënësit me 10 për qind, Haradinaj ka thënë se Qeveria e ka kryer atë që ka mundur, shkruan Insajderi.

“Ne e kemi kry atë që një qeveri mundet me e kry, atë që s’kanë shpresu as ata (mësimdhënësit) që mundet me u kry”, ka thënë Haradinaj.

Shefi i ekzekutivit ka thënë se mësimdhënësve dhe nxënësve do iu shkojë e gjithë vera duke i kompensuar orët e humbura.

“Eshtë e dhimbshme që do iu shkojë e gjithë vera duke i kompensu orët”, ka thënë ai.

Haradinaj ka shtuar se orët e humbura nuk guxojnë të lihen të pakompensuara.

“Orët nuk guxojmë me i lanë të pakompensuara… Nuk kam më shume çka bëj. E verteta është që fëmijët tanë dhe fëmijët e arsimtarëve janë duke pësu”, ka deklaruar mes tjerash Haradinaj.

Vdes 55-vjeçari në Suharekë pas rrokullisjes me traktor

Një rast i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Budakovë të Suharekës. Është rrokullisur një traktor me të cilin po barte dru...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 89 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 30 aksidente me të...

Lajmet e Fundit