22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Haradinaj: Prizreni është i gatshëm për “Drejtimin e Ri”

ramush haradinaj, drejtimi i riKreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka takuar strukturat e kësaj partie në Prizren.
Ai ka njoftuar në Facebook se ka njoftuar për së afërmi zhvillimet dhe përgatitjet që po bëhen për “Drejtimin e Ri” në Prizren.

Haradinaj shkruan në Facebook:

Sot pasdite kam zhvilluar edhe një takim vetëm me strukturat e degës së Aleancës në Prizren, ku jam njoftuar për së afërmi me zhvillimet si dhe përgatitjet që po bëhen në Prizren.

Aleanca dhe platforma “Drejtim i Ri” do të triumfojë edhe në Prizren.

Jam ndarë i kënaqur me punën e degës së AAK-së në Prizren dhe ftoj të gjithë anëtarët, aktivistët dhe simpatizantët e Aleancës në Prizren dhe përgjatë gjithë Kosovës që të mobilizohen dhe të përcjellin mesazhin fitues tek të gjithë qytetarët e vendit.

Më Shumë

Edicioni i ri i Superligës nis më 10 gusht

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se edicioni i ri garues në futbollin e Kosovës, 2024/25, do të nisë më 10 gusht. Do të...

Nis zbatimi i regjimit të lirë të trafikut lokal kufitar Kosovë-Shqipëri

Sot ka nisur regjimi i lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit mes Shqipërisë...

Lajmet e Fundit