19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Kur kam edhe kur s’kam

Skender Berisha

 

Njësoj jam kur kam edhe kur s’kam

se ti më vjen pranë e më pranë
dehet kush dehet rakia kërkund
del e bardha dritë ti më lëkund

pehatet erës molla e vjetër
dikur ti ma nis një këngë tjetër
që zgjat sa deri te dita e gatitur
në të ti gjithnjë je e përtëritur

këndellem edhe unë për natën
që e pres me drithma të reja
kur vishet xhamit te penxhereja
ndalem e mat gëzimin që patëm

njësoj jam njësoj kam pak e arrij shumë
veç pakëz hare ma merr nata
ma kthen ti kur kridhem nën flokët e gjata
hesht ti hesht unë zgjatet udha djersë një lumë.

Skender Berisha

Më Shumë

Fury thotë se do ta nokautojë Usykyn në revansh, mohon se është mundur nga ai

Tyson Fury thotë se ai fitoi luftën e peshave të rënda me Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite muajin e kaluar – dhe pretendon se...

Spanja e siguron kualifikimin në fazën tjetër

Spanja e ka siguruar kualifikimin për një fazën tjetër në “EURO 2024”. Kjo pasi arriti ta mposht minimalisht Italinë me rezultat 1:0, me autogolin e...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit