0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Haraqija: Mund edhe të jem lider i LDK’së

Astrit HaraqijaAstrit Haraqija, ka folur për zhvillimin e LDK’së, humbjen e zgjedhjeve nga kjo parti dhe për angazhimin e tij më aktiv në LDK.
Ai ka thënë së lista “Ibrahim Rugova”, nuk ekziston më.

Haraqija ka treguar se do t’i hyjë garës për t’u bërë pjesë e udhëheqjes së LDK’së në zgjedhjet e brendshme që do të mbahen në shtator.

Nuk e përjashton mundësinë që pas katër vjetësh të jetë lideri i LDK’së.

Haraqija në një intervistë për Epokën e Re ka thënë se Isa Mustafa deri hedhjet e partisë është vetëm kryetar në detyrë i LDK’së, ashtu siç është Hashim Thaci kryeministër.

Më Shumë

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

Lajmet e Fundit