2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

“Hardh Fest” hapet nga ‘Hardh Talk’ me dizajnerin e njohur Agi Haxhimurati

Festivali i Rrushit “Hardh Fest” është hapur sot.

Aktiviteti i parë “Hardh Talk” është shënuar me dizajnerin dhe anëtarin e këshillit organizativ të festivalit, Agi Haxhimurati.

“Hardh Fest nisi me Hardh Talk me folës dizajnerin e njohur, Agi Haxhimurati mbi temën “Brendimi një vendi me potencial turistik dhe trashëgimi kulturore”, thuhet në njoftimin e festivalit.

Me sloganin “Ca kokrra rrushi”, këtë vit po mbahet edicioni i 20 i festës së vjeljes së rrushit-Hardh Fest, që do të zgjasë deri më datën 4 shtator, n’Konak të Rahovecit (tek shtëpia e verës).

E veçanta e këtij edicioni është pjesëmarrja e legjendës së muzikës rock, Kip Winger, ish anëtar i grupit Alice Cooper dhe lider i grupit Winger, i nominuar për Grammy Aëard në kategorinë “Best Contemporary Classical Composition”, i cili performon më 3 shtator

Më Shumë

Dosja e Prokurorisë, tre të arrestuar- krejt çka dihet për grabitjen e argjendarisë në Suharekë

Pamjet nga momenti i vjedhjes së argjendarisë “Diakos” lanë të tronditur opinionin publik. Disa persona me maska dhe me armë të gjata të tipit...

Grabitja në pikë të ditës që tronditi Suharekën, krejt çka dihet për sulmuesit që ishin të armatosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në qendër të Suharekës. Në pikë të ditës një grup prej katër personash kanë kryer një grabitje...

Lajmet e Fundit