0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Hasani: Nuk ndalem në mbrojtjen e vlerave kombëtare

Nait HasaniNait Hasani nuk do të ndalet që të punojë për interesat e qytetarëve dhe kombit. Ai thotë se pavarësisht që nuk ka arrit të fitojë mandatin e tret në Parlamentin e Kosovës, do të vazhdojë të punojë për vendin.

“Si brenda ashtu edhe jashtë Kuvendit unë gjithmonë do t’i mbroj interesat dhe vlerat tona kombëtare”, thotë Hasani për “PrizrenPress”.

Pavarësisht humbjes, Hasani thotë se ndjehet krenar që në zgjedhjet e 8 qershorit ka marrë 9351 vota.

“Falenderoj votuesit për besimin që më kanë dhënë me votën e tyre, që është një shumë e madhe prej 9351 vota që i kam marrë.

“Kjo tregon besimin e qytetarëve te unë dhe besimin tim të ta. Unë edhe pse nuk kalova bashkë me votuesit ndjehemi mirë me këtë rezultat që këtë rezultat e kam pas edhe në mandatin e kaluar”.

“Sot ta ruash votën e kaluar dhe të marrësh vota njëjtë si herën e kaluar është nder dhe respekt për mua dhe qytetarët që kem besim të përbashkët në ndërtimin e vendit”.

“Unë nuk do t’i zhgënjej, do të jem me hallet e përbashkëta të jetës dhe vendit tonë”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia kërkon ndihmë për kapjen e këtyre tri grave, morën telefonin e huaj në një qendër tregtare në Prizren

Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren njofton se është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale Vjedhje, që ka ndodhur me datë 29.12.2022 në...

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Lajmet e Fundit