4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Haskuka: Tash do të punoj për shtetin funksional

Mytaher HaskukaDeputeti i Vetëvendosjes nga Prizreni, Mytaher Haskuka, ka falënderuar votuesit për besimin që ia kanë dhënë për t’i përfaqësuar në Parlamentin e Kosovës.

“Falënderoj të gjithë për besimin e dhënë!“, shkruan Haskuka në rrjetin e tij social Facebook.

“Ju siguroj që të gjithë deputetët e Lëvizja VETËVENDOSJE! në Kuvendin e Republikës së Kosovë do të jenë përfaqësues më të denjë të interesave të popullit, ashtu si kanë qenë edhe në legjislaturën e kaluar”.

“Tash së bashku do të punojmë për të bërë shtetin funksional, për të bërë shtetin e së drejtës, shtetin zhvillimor dhe shtetin social”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdekjet nga shurupet e kollës, OBSH: Masa të menjëhershme për mbrojtjen e fëmijëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë thirrje për “veprim të menjëhershëm dhe të koordinuar” për të mbrojtur fëmijët nga ilaçet e kontaminuara, pas vdekjeve...

Duda Balje viktimë e ngacmimit nga personi i cili thotë se ishin në ‘lidhje dashurie’ për 6 vite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka denoncuar në Polici se është përballur periudhën e...

Lajmet e Fundit