3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbesa e Berishës bën “analizën” e Gjermani-SHBA

Dasara MallteziMbesa e ish kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi, vijon ti gëzohet sukseseve të Gjermanisë, në Kupën e Botës. “Pancerat” e mbyllën fazën e grupeve me një fitore minimale ndaj SHBA-ve 1-0 dhe Dasara, nuk ngurron që në profilin e saj në Facebook, të bëjë edhe “analizën” e ndeshjes.

“Pak si me vonesë, po ç’ti bësh kështu është kur ke sezon. Një ndeshje si kurrë më parë. Amerika nuk ka ekip për futboll, Ok janë super në shumë disiplina të tjera, por jo në futboll.

Sikleti i kësaj ndeshje ishte te trajneri i Amerikës, që ‘rriti’ shumicën e lojtarëve aktual të Gjermanisë.

Megjithatë Low bëri një lojë shumë të bukur, dhe deri diku pasimet e gjermanëve ngjanin si pasimet në American football, që ngatërrojnë kundërshtarin se kujt do i pasohet topi. Thjesht SUPER!”, shkruan ajo.

Më Shumë

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Lajmet e Fundit