36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Hetohen keqpërdoruesit e zgjedhjeve në Prizren

Syle HoxhajPolicia dhe Prokuroria në Prizren,i  janë përkushtuar punës për  zbardhjen e parregullësive  që janë paraqitur  në zgjedhjet  e 3 nëntorit.

Drejtori i  Policisë , Nexhmi Krasniqi,  ka thënë se  vetëm  dje  janë intervistuar 50 persona . “Personat që janë marrë në pyetje janë nga  loklitetet e ndryshme”,ka thënë Krasniqi pëer “Zërin”.

Edhe kryeprokurori i  Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxhaj,   ka thënë  se këtyre rasteve  u është dhënë prioritet për hetime të shpejta.”Rasti  më serioz  është hetimi  që po bëhet  ndaj disa personave  për  të cilët dyshohet se kanë ofruar para në këmbim të votës”, ka thënë Hoxhaj. /PrizrenPress.com/

 

Nexhiii_918535

 

Më Shumë

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Gylaj Kajragdiu zgjedhet drejtoreshë e gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren

Gylaj Kajragdiu është zgjedhur drejtoreshë e gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren. Komisioni përzgjedhësh Kajragdiun e ka vlerësuar më 84.33 pikë. Në garë kanë qenë pesë kandidatë....

Lajmet e Fundit