23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Hoxha: Falemnderit media!

Samir Hoxha, konfrecPartia Demokartike e e Kosovës(PDK) në Prizren,ka falënderuar mediat për korrektësin që kanë treguar gjatë fushatës zgjedhore në informimin e qytetarëve. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha tha se subjekti i tij politik  dëshiron që procesi zgjedhor të kalojë në mënyrë  dinjitoze.

“Shfrytëzoj rastin t’i falënderoj qytetarët e  Komunës së Prizrenit, që gjatë kësaj fushate parazgjedhore, kanë treguar se Prizreni dhe qytetarët e saj me sjelljet qytetëruese  dhe të dinjitetshme kanë dëshmuar se janë të gatshëm për rrugëtimin drejt Bashkimit Evropian”, tha Hoxha.  “Me këtë rast dua që t’iu bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Komunës së Prizrenit, që me 3 nëntor  të dalin masovikisht në zgjedhje dhe të shfrytëzojnë të drejtën e tyre kushtetuese për  të zgjedhur të preferuarit e tyre”.

Hoxha tha se PDK-ja ka bërë fushatë të qetë dhe dinjitoze, duke i ofruar qytetarëve  programin e saj me ofertën më të mirë qeverisëse për ta vazhduar rrugën drejtë zhvillimit dhe integrimit.

“Andaj i ftojmë të gjithë simpatizantët e PDK-së që të premten me 01 nëntor të marrin pjesë masivikisht në përmbylljen e fushtës parazgjedhore të PDK-së, e cila do të mbahet në qendrën sportive “Sezai Surroi”në ora 14:00 . Ardhja juaj në mënyrë dinjitoze dhe masovike do të dëshmon edhe një herë për fitorën e sigurt të PDK-së dhe për përcaktimin që Prizreni të jetë qytet evropian me një civilizim europian”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit