13.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Tregëtarët kërkojnë nga Kabashi, uljen e tatimit

0342Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi ka vizituar tregun në “ Qylhan “,  ku është takuar me tregtarë, të cilët tregtojnë mallëra të ndryshme. Ai nga afër  u njoftua me hallet dhe problemet me të cilat ata po ballafaqohen.

Me këtë rast, tregtarët me të cilët bashkëbisedoi Kabashi, shprehën pakënaqësi të ndryshme . Ata thanë se po punojnë për të siguruar kafshatën e gojës.

Tregtarët kërkuan nga Kabashi që gjatë mandatit të tij qeverisës të bëhet ulja e tatimeve, dhe qendrat e mëdha tregtare të vendosen diku në periferi.Ata po ashtu kërkuan nga Kabashi që të hapen vende të reja të punës./PrizrenPress.com/

 

 

Previous article
Next article

Më Shumë

Mbi 50 për qind të shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në Shqipëri dhe në Kosovë,...

Gjobiten dy kundërvajtës në Suharekë me nga 500 euro për shkak të garave të shpejtësisë (FOTO)

Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet e tyre. Bëhet...

Lajmet e Fundit