19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Hoxha: Vlerësimi i MSN-së do të rritë turizmin në Prizren

Samir Hoxha zedhenes i PDK ne prizrenEdhe drejtori i Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik në Prizren, Samir Hoxha, ka vlerësuar pozitivisht rënditjen e qytetit të Prizrenit nga MSN-ja në mesin e më të mirëve në botë.Ai tha se ky epitet do të jetë edhe një sinjal i mirë për investitorët e huaj dhe shtimin e turizmit në Prizren.

“Bukuria e qytetit të Prizrenit është meritë e qytetarëve të Prizrenit”, tha Hoxha për TV Opinion.

Sipas tij, qyteti i Prizrenit, gjatë këtij viti me angazhimin e përbashkët do të mund të pres edhe më shumë turistë.

“Projektet e filluara gjatë vitit që e lamë pas do të vazhdojnë, ndërsa pritet të realizohen edhe shumë projekte me qëllim të zhvillimit të turizmit”

“Prizreni çdo ditë e më shumë vizitohet si një atraksion turistik në të cilin dominon trashëgimia kulturore”./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Mbi një mijë gjoba trafiku të shqiptuara në Kosovë në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 609 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin 24 orësh të policisë, figuron se...

Dëshmia e trishtë e vajzës së ish-kolonelit të Zogut: Mua dhe motrën na çuan në Belsh

“Kur unë isha vetëm pesëmuajshe, na morën në shtëpi, na hipën në një makinë dhe na çuan fillimisht në kampin e Beratit. Nënës i...

Lajmet e Fundit