30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Hoxhaj takohet me punëtorët e shëndetësisë

enver hoxhaj me shendetesiNënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj ka zhvilluar një takm me punëtorët e shëndetësisë në Prizren.
“Një takim të shkëlqyer zhvillova me mjekë, infermierë dhe punëtor shëndetësorë të qytetit të Prizrenit. I falendërova për punën e palodhshme që bëjnë cdo ditë për të ofruar shërbime sa më të mira shëndetësore. Njëkohësisht u thashë se PDK-ja do të vazhdoj të investoj në shëndetësi dhe këtë e ka dëshmuar deri më tani duke rritur pagat e që do të vazhdoj ta bëjë këtë edhe në të ardhmen”, shkruan Hoxhaj në Facebook.

“PDK-ja do të udhëheq me shëndetësinë në mandatin e tretë ndërsa për Prizrenin synon që ta shndërroj në qendrën më të rëndësishme në Kosovë pas Prishtinës. Misioni i Ri është platforma e Kryeministrit Thaçi për zhvillimin ekonomik dhe hapje të vendeve të reja të punës.”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të...

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Lajmet e Fundit