19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Humbi njërin sy nga sulmi me thikë, Rushdie thotë: Unë kam ëndrra të çmendura!

Shkrimtari Salman Rushdie thotë se nuk është krejtësisht mirë gati një vit pasi u godit me thikë teksa përgatitej të mbante një ligjëratë në Nju-Jork.

“Kam një terapist shumë të mirë që ka shumë punë për të bërë”, tha romancieri, teksa shtoi: “Unë kam ëndrra të çmendura”.

Gjatë intervistës për BBC News, Salman tha se ende nuk e kishte vendosur nëse do të përballej apo jo me sulmuesin e tij në gjykatë.

“Tek unë është një pjesë që dëshiron të shkojë dhe të qëndrojë në seancë, por dhe një tjetër që thjesht nuk mund të shqetësohet më për atë ngjarje”, u shpreh ai.

Më Shumë

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Vetdorëzohen në polici edhe disa anëtarë të familjes Likaj, tre të tjerë ende në kërkim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar, që para disa ditësh, ishin shpallur në kërkim për “Vrasje të rëndë në tentativë” në Prizren. Përmes një komunikate...

Lajmet e Fundit