-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

I biri i Peles hoqi dorë nga klubi i ri për t’i qëndruar atij afër në spital

Gjendja shëndetësore e Peles sa vjen e keqësohet, ndërsa familja e tij është bërë bashkë në spitalin e Sao Paolos për t’u lutur për legjendën e futbollit.

I biri i tij, Edinho, ka hequr dorë nga klubi që do ta merrte në dorë, Londrina nga divizioni i dytë i futbollit brazilian, për t’i qëndruar afër tri herë kampionit të botës, shkruan “Gazeta Express”.

Pele është shtruar në spitalin “Albert Einstein Hospital” që nga 29 nëntori për shkak të komplikimeve që iu shfaqën nga kanceri në zorrë, nga i cili është duke vuajtur.

Familja e tij është mbledhur në këtë spital me rastin e Krishtlindjeve, ndërsa e ka falënderuar stafin mjekësor që po bën gjithçka për t’u përkujdesur për Pelen.

82 vjeçari gjithashtu vuan nga problemet në zemër dhe gjendja e tij shëndetësore është në përkeqësim dhe serioze.

Krejt bota e futbollit po lutet për mbretin e futbollit – Pele… /Gazeta Express/

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Kryeziu për planin franko-gjerman: Marrëveshja është negociuar e finalizuar

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka thënë se retorika populiste nuk mund të ketë ndikim te plani franko-gjerman, pasi që ky proces ka...

Lajmet e Fundit