13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

I jepet lamtumira Princit Philip, fotot nga ceremonia mortore

Ka përfunduar funerali mbretëror i princit Philip, i cili u nda nga jeta javën e shkuar në moshën 99-vjecare.

Mbretëresha i dha lamtumirën bashkëshortit dhe krahut të saj të djathtë prej 73 vitesh, në ceremoninë brenda mureve të Kështjellës Uindsor.

Të pranishëm ishin vetëm 30 persona, familjarë dhe të afërm të ngushtë të mbretëreshës dhe princit të ndjerë.

Në orën 15.00 me orën lokale, mbarë vendi mbajti një minutë heshtje, në nder të bashkëshortit të ndjerë të mbretëreshës Elizabeta e II.

Më Shumë

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Dëshmitari në Speciale tregon se iu vra familjari por nuk e di sigurt nga kush

Pranë Dhomave të Specializuara në Hagë ka vazhduar marrja e në pyetje e dëshmitarit të pestë të ZPS-së nga mbrojtja e Rexhep Selimit. Dëshmitari...

Lajmet e Fundit