27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Inspektorati në Prizren shpërndan maska dhe dorëza mbrojtëse kundër pandemisë

Drejtoria e Inspektorateve në Komunën e Prizrenit sot ka bërë shpërndarjen e maskave dhe dorëzave mbrojtëse kundër pandemisë, për pronarët e lokaleve të bizneseve që tashmë janë rihapur pas lehtësimit të masave nga Ministria e Shëndetësisë.

Komuna ka bërë të ditur se aktiviteti është zhvilluar me qëllim të sensibilizimit të qytetarëve, të cilëve u është bërë thirrje njëkohësisht për kujdes të shtuar në zbatueshmëri të masave mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së COVID-19./PrizrenPress.com/

Fotografia e Komuna e PrizrenitFotografia e Komuna e PrizrenitFotografia e Komuna e Prizrenit

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Zyrapi do të vazhdojë dëshminë në Speciale

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hashim Thaçit,...

Lajmet e Fundit