11.8 C
E enjte, 25 Prill, 2024

Inter me 5 gola në festën e titullit kampion

Inter e ka festuar në mënyrën më të mirë të mundshme titullin kampion. Pas festës së tifozëve para stadiumit “San Siro”, ka nisur goleada e futbollistëve në fushën e lojës. Inter fitoi 5-1 ndaj Sampdorias.

Katër minuta i kanë mjaftuar Inter-it për të gjetur golin ndaj Sampdoria-s. Ka qenë Gagliardini që ka kaluar në avantazh zikaltrit. Aksion dhe finalizim perfekt nga zikaltrit. Alexis Sanchez ka qenë protagonisti i 45 minutave të para të Inter-Sampdoria.

May be an image of 31 people and outdoors

Kiliani ka realizuar dy gola në harkun e dhjetë minutave. Në minutën e 26-të i ka dhuruar avantazhin e dyshtë zikaltërve, ndërsa në të 36-ën ka realizuar golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e Conte-s. Ish-ylli i Interi-t, Keita Balde, e rihapi përkohësisht ndeshjen në minutën e 35-të.

Në pjesën e dytë ka vend edhe për dy gola të tjerë për Interin. Fillimisht Pinamonti në 61’ dhe Martinez në 70’ me penallti, duke cuar shifrat në 5-1. Conte kurseu Lukakun, edhe pse ishte në stol. Nuk u kuptua pse, kur Inter nuk ka impenjime përvec kampionatit.

Real Madrid e mposht Barcelonën, blindon kreun e La Liga-s

Real Madrid e ka mposhtur sërish Barcelonën, duke e blinduar kreun e La Liga-s. Skuadra madrilene triumfoi me rezultat të ngushtë 3:2, me anglezin që...

Moti sot: Shi dhe reshje bore

Në Kosovë parashihet që sot të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit mesatar deri të lartë, ndërsa në viset...