10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali

Interi transferon 18-vjeçarin që kërkohej dhe nga Reali!

Interi po shqyrton të gjitha mundësitë e merkatos përmes të cilave synon të sigurojë të ardhmen e klubit dhe jo më kot është përqendruar në lojtarët e rinj dhe me perspektivë.

Në shënjestrën e zikaltërve është vendosur Ebenezer Akinsanmiro, mesfushori që një vit më parë është shpallur lojtari më i mirë i turneut të Viarexhos dhe të cilin e ndjekin me interes edhe Benfika e Real Madridi, por siç raportojnë mediat italiane, kanë ngelur vetëm negociatat e fundit mes palëve.

18-vjeçari shikohet si një nga lojtarët me më shumë potencial të së ardhmes dhe aktualisht luan në ligën vendëse me nigerianët e Remo Stars, prej nga pritet të bëjë kapërcimin e shumëpritur në futbollin europian dhe konkretisht tek Interi që është më i avantazhuar në garën për të.

 

Më Shumë

Rita Ora fotografohet duke i soditur motrën e saj Elenën dhe prindërit në Sydney

Ajo së fundmi ka shkuar në Sydney për sezonin e ri të spektaklit “The Voice Australia”, ku sërish do të jetë trajnere. Por Rita Ora,...

Arrestohen dy person të kërkuar në Suharekë

Dy person janë arrestuar në Suharekë. Arrestimi i ure është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan ‘PrizrenPress’ Suharekë 29.03.2023 – 03:15. Bazuar në urdhëresat e gjykatës...

Lajmet e Fundit