-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Isa Mustafa: Eqrem Kryeziu dha dorëheqje për shkak humbjeve

Isa Mustafa me Eqrem KryeziunLideri i LDK-së, Isa Mustafa tha se Eqrem Kryeziu ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt politik për shkak humbjes që ka pësuar në zgjedhje.

“Eqremi ka dhënë dorëheqje nga LDK-ja, si një lloj i tregimit të përgjegjësisë ndaj asaj që ka ndodhur në zgjedhje sepse nuk i ka fituar votat për deputet”, ka thënë Mustafa për ‘Zërin’

“Unë mund të them se z. Kryeziu ka punuar shumë në LDK, qe 25 vjet, kohët e fundit kemi pasur mospajtime brenda LDK-së në Prizren, ka pasur grupe të ndryshme me interesa të ndryshme, mirëpo për vetë faktin që ka pasur shumë kandidatë për deputetë, ka treguar se kush ka përkrahje, është një faktor shumë i rëndësishëm”

“ Unë mirëkuptoj dorëheqjen e tij, mandej arsyetimi i dorëheqjes është çështje tjetër, mirëpo e vërteta është se ne nuk kemi përkrahur asnjë fraksion apo grupacion atje, por jemi munduar që të bisedojmë gjërat sepse partia ka marrëdhënie mjaft të mira e demokratike. Tash njerëzit e shohin këtë situatë edhe të promovimeve personale”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Llapi, Ballkani dhe Feronikeli kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Kanë përfunduar tre nga katër duelet e para të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës. Llapi ka mposhtur Lirinë në udhëtim me rezultat 3-2...

Lëndohet një punëtor në vendin e punës në Korishë të Prizrenit

Në fshatin Korish të Prizrenit, një person derisa po punonte, ka rënë nga lartësia. Viktima është dërguar në spital për trajtim mjekësor dhe në vend...

Lajmet e Fundit