12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Ish-burgu i Prizrenit do të bëhet muze (VIDEO)

Të burgosurit e para 70 vjetëve, që u dënuan e torturuan në bodrumet e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore, do të përkujtohen më lehtë.

Kjo pasi dhomat ku u mbajtën mbi 500 veta që kundërshtuan sistemin komunist, do të rinovohen vitin e ardhshëm, në të cilat do të paraqiten fakte e dokumente të malltretimeve nga regjimi i atëhershëm, njofton Klan Kosova

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

Shantazh dhe konspiracion, ja cilat janë krimet për të cilat Donald Trump mund të paditet

Prokurorët e zonës së Atlantës po shqyrtojnë ngritjen e akuzave për shantazh dhe konspiracion në lidhje me përpjekjen e Donald Trump për të përmbysur...

Lajmet e Fundit