19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Ish-futbollisti i Lirisë së Prizrenit transferohet te Kukësi

Futbollisti nga Kosova, Zenel Gavazaj, është transferuar te skuadra e Kukësit në Shqipëri.

Gavazaj (20-vjeçar) që më parë ka luajtur në Kosovë te Liria e Prizrenit, është stërvitur me Kukësin tash e një kohë derisa me ardhjen e trajnerit të ri, Skënder Gega, është zyrtarizuar si pjesë e ekipit.

Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e Kukësit.

Te Kukësi aktivizohet edhe vëllai i tij, Enis Gavazaj, lojtari më shumë përvojë në kampionate si ai i Kosovës, Shqipërisë, Belgjikës e Rusisë.

Enisi ka qenë pjesë edhe e Kombëtares shqiptare

Më Shumë

Turqit festojnë fitoren e Erdoganit në zgjedhjet presidenciale – festë kishte edhe në Prizren

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet në Turqi, sipas Këshillit të Lartë Zgjedhor të vendit dhe të dhënave jozyrtare nga Agjencia shtetërore...

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit