18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Ish-luftëtari britanik i UÇK-së: Më varrosni në Kosovën time

John HarrisonBritaniku John Harrison, i cili ka luftuar si vullnetar në Brigadën 138 “Agim Ramadani” në Koshare dhe i cili është dekoruar me urdhrin ‘Adem Jashari’, e ka postuar një status prekës në llogarinë e tij në Facebook.

Oficeri britanik i cili është i diagnostifikuar me kancer, dëshiron të varroset në Kosovë, transmeton Indeksonline.

Lexojeni të plotë postimin e tij në Facebook, i shkruar në gjuhën shqipe:

“Unë e dua. Vendi juaj me gjithë zemrën time. Unë kurrë nuk kam dashur një popull aq më shumë që unë bëj për Kosovën
Ju të gjithë e më mori në në jetën tuaj dhe më ndihmoi.
Unë nuk mund të paguajë ju, vëllezërit e mi, dhe oficerët e vendosura mbi mua juaj për atë që keni bërë për mua.
Por dashuria ime për Kosovën është absolut, i kanë asnjë dashuri për vendin tim, por Kosova është e vërtetë ime një dashuri kur unë jam aty unë ndihem aq i gjallë duke parë ndryshimin në vendin tuaj. Ne e bëmë që vëllezërit e mi në krahë, ne ndihmoi të ndryshojë jetën e të gjithëve në Kosovë.

Kur unë të vdes unë dua të jetë varrosur në tokën time të dashurisë Kosovës kështu shpirti im është përgjithmonë i lirë në vendin tuaj.” (sic), ka shkruar Harrison.

Më Shumë

Duele interesante në basketboll, vëmendja në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Prince Caffe Superligë. Në këtë javë do të zhvillohen tri ndeshje, kurse Trepça – Sigal Prishtina...

Totaj uron nxënësit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimin e procesit mësimor. "Rrugët e Prizrenit u vërshuan sot me fëmijë të buzëqeshur,...

Lajmet e Fundit