20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Italia me plan për hapjen e stadiumeve, kur mund të ndodhë

Stadiumet në Itali mund të hapin në fillim të muaji tetor. Federata Italianet e Futbollit (FIGC) dhe Lega Seria A po tentojnë që të marrin një “OK” nga autoritetet, që stadiumet të hapen për tifozët në javën e tretë të Serie A, më 3-4 tetor.

“Corriere dello Sport” raporton se bëhet fjalë për një hapje të pjesshme të stadiumeve, sa 1/3 e kapaciteteve të tyre. Sigurisht duke respektuar një protokoll që Lega Serie A e ka propozuar që më datë 10 korrik.

Ai dokument nuk është marrë në konsideratë nga shkencëtaret fillimisht, por ka ende shpresë që të ketë një “OK” për hapjen e stadiumeve. Veç klubeve italiane, do të përfitonte edhe kombëtarja “Axurre”, që më 7 dhe 17 tetor luan dy miqësore në Milano dhe Parma.

Më Shumë

Liria do ia mësyjë Podujevës me 20 autobus, ua siguron tifozëve biletat e tribunës jugore

  Klub i Futbollit, Liria ka njoftuar se ka siguruar të gjitha biletat e tribunës jugore të stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë, ku do të...

Macron: Javët në vijim do të kemi vendime të qarta për situatën në Kosovë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të enjten se kishte folur me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se të dy kishin diskutuar dhunën aktuale në...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit