9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Iu dha lamtumira e fundit, poetit Xhevdet Bajraj

Ai u varros në varrezat e qytetit në Rahovec. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë shumë familjarë, artistë e qytetarë.

Mes tyre i pranishëm ishte edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Paraprakisht për poetin u bënë homazhe dhe një orë letrare.

Bajraj vdiq në Meksikë më 22 qershor të këtij viti në moshën 62 vjeç.

May be an image of 3 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Server: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Njohësi i çështjeve politike njëherësh profesor në Universitetin `John Hopkins` në SHBA, Daniel Server në një lidhje të drejtpërdrejtë në RTK tek `Lajmet e...

Lajmet e Fundit