9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

I jepet lamtumira e fundit producentes Vjosa Berisha(Foto)

Producentes Vjosa Berisha i është dhënë lamtumira e fundit. Ajo është varrosur në varrezat e lagjes Arbëria.

Berisha u përcoll për në banesën e fundit nga familjarët e ngushtë dhe një rreth i gjerë personazh që e njihnin atë.

 

 

Në ceremoninë e varrimit u panë edhe shumë fytyra publike, si vëllai i saj: producenti Shkumbin Istrefi, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, këngëtari dhe prezantuesi Robert Berisha, aktorët: Eshref Durmishi e Mensur Safqiu, si dhe shumë të tjerë.

 

 

 

 

Përgjatë ditës, në Teatrin Kombëtar të Kosovës u realizuan homazhe të shumta në nderim të jetës dhe karrierës që la prapa.

Pjesë e nderimeve ishin edhe krerët e shtetit si: kryeministri Albin Kurti, kryekuvendari Glauk Konjufca si dhe ish-kryeministri, tani deputeti Ramush Haradinaj.

Vjosa Berisha u nda nga jeta më 23 qershor, pas një beteje të gjatë me kancerin në vezore.

 

Më Shumë

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Nisin hetimet për vdekjen e një personi në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete të dielën në Prizren. Policia ka njoftuar të hënën se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse,...

Lajmet e Fundit