19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Janë zënë 3 kilogramë drogë në Vërmicë

Kufiri ne vermicOficerët doganorë dhe ata të policisë së Kosovës në orët e para të mëngjesit të sotëm i kanë zënë 3 pako të lëndës narkotike të llojit kanabis sativa.

Mëtutje, Dogana e Kosovës ka njoftuar se në automjetin ku është gjetur kjo sasi e drogës prej 3 kilogramësh, ishin katër shtetas të Kosovës.

Dogana ka njoftuar se vozitësi i makinës e ka pranuar se pakot i përkisnin atij.

Të gjithë personat në veturë janë arrestuar nga policia dhe rasti i tyre po procedohet.

Në fund të njoftimit të sotëm, Dogana e Kosovës thotë se deri tash këtë vit, janë kapur më se 50 kilogramë substanca narkotike të llojeve të ndryshme.

Dogana thotë se janë shtuar kontrollet dhe janë ndërmarrë masa të nevojshme për parandalimin e të gjitha përpjekjeve për futjen e mallrave ilegale në Kosovë.

Më Shumë

Deponohen para të falsifikuara në Prizren

Një burrë ka njoftuar se nga klientë të ndryshëm në Prizrën janë deponuar një shumë të hollash të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Në...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit