4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Kabashi uron për Fitër Bajram

Lulezim KabashiiKryetari i Degës së AAK-së në Prizren, Lulëzim Kabashi ka uruar të gjithë besimtarët islam festën e Fitër Bajramit.

“Me rastin e përfundimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit dhe pas përmbushjes së obligimit të shenjtë të agjërimit, të gjithë qytetarëve të Komunës së Prizrenit, ua roj festën e Fitër Bajramit”, thuhet në urimin e Kabashit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Prizreni pritet që do të behet me ngrohtore |Video

Prizreni si komuna e dytë më e madhe, ende nuk ka një sistem të ngrohjes qendrore kolektive. Por, kjo pritet të ndodh përmes një...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit