25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kabashi vizitoi shoqatën “AKEA”

Lulzim Kabashi LDDKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij  dhe disa nga kandidatët për Asamblenë Komunale, është takuar me udhëheqësit e Shoqatës “AKEA”

Kabashi i njoftoi ata me ofertën e tij, për qeverisjen e Prizrenit,  e cila synim kryesor ka zhvillimin ekonomik, gjegjësisht funksionalizimin e zonave industriale, investimet në bujqësi, turizëm dhe ndërtim, dhe përmes këtij zhvillimi të hapen vende të reja të punës në mënyrë që gjatë mandatit të ardhshëm katër vjeçar secila familje të ketë së paku një anëtar të punësuar.

Ndërkaq, udhëheqës të AKEA-s, dhanë një historik të shkurtër të themelimit dhe aktivitetit të kësaj shoqate kryesisht në kulturë, arsim si dhe aktivitete e trajnime të tjera, kurse sa i përket platformës zgjedhore të Kabashit, ata thanë se oferta është shumë e qartë duke theksuar se shoqëria civile duhet të shihet si ndërmjetës mes pushtetit dhe popullatës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Lajmet e Fundit