30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Premton luftimin e korrupsionit

kabashi3Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi, u mirëprit nga anëtarët dhe simpatizantët e këtij koalicioni të lagjes “ Gani Çavdërbasha “ në Prizren.

Duke shpalosur platformën e tij zgjedhore për qeverisjen e komunës së Prizrenit gjatë katër viteve të ardhshme, Kabashi tha se qëllimi kryesor i platformës së tij zgjedhore është që të bëjë ndryshime në Prizren përmes zhvillimit ekonomik.

“Në kaudër të zhvillimit ekonomik të vendit, do të ketë investime edhe në sektorin e bujqësisë, në turizëm si dhe ndërtim”.Ai u zotua para elektoratit se qeverisja e koalicionit AAK-LDD, nuk do të jetë qeverisje e korruptuar.“Do ta luftojë kategorikisht korrupsionin dhe do të instaloj sistemin e vlerave në qeverisjen e ardhshme”

Ndërkaq, Fatmir Kastrati, kryetar i AAK-së në Prizren, tha se ky qytet kërkon ndryshime dhe mirëqeverisje. “Këto ndryshime dhe qeverisja e mirë do të ndodhë vetëm me menaxhimin e Komunës nga kryetari i ardhshëm i Prizrenit Lulzim Kabashi”. Në këtë tubim zgjedhor para anëtarëve dhe simpatizantëve të lagjes “ Gani Çavdërbasha “ janë prezantuar edhe kandidatët që garojnë për Asamblenë Komunale Ardita Ibrahimi dhe Haxhi Seferqaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rina Balaj merr vëmendjen me pozat sensuale duke vënë në fokus linjat joshëse të trupit

Artistja e njohur, Rina Balaj mbetet ndër emrat më të komentuar të estradës shqiptare. Krahas karrierës, ajo është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale ku...

77 vjet nga hedhja e bombës së parë atomike në Hiroshima

Më 6 gusht 1945 gjatë Luftës së Dytë Botërore u hodh bomba e parë atomike mbi qytetin e Hiroshimës në Japoni e që do...

Lajmet e Fundit