15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Kampionë të vërtetë, “Italia 2006” dhuron 4 autoambulanca

Alessandro Del Piero ka njoftuar se së bashku me shokët e skuadrës së Italisë kampione bote në vitin 2006, kishin grumbulluar para dhe kanë blerë katër autoambulanca, që ia kanë dhuruar Kryqit të Kuq Italian për të ndihmuar në trajtimin e njerëzve të prekur nga COVID-19.

“Ato janë ultramoderne, me sistem të ri bio-kontrollimi dhe mund të përdoren edhe në fund të kësaj pandemie, që shpresojmë të mbarojë së shpejti. Është një shenje e fatit që ne mblodhëm mjaftueshëm para për katër autoambulanca, po aq sa numri i kupave të botës që ka fituar Italia.

Faleminderit edhe njëherë të gjithë, provuam edhe njëherë rëndësinë e të qenurit një ekip i madh”, shkruan Del Piero në “Instagram”. Futbollistët kishin nxjerrë fanella në shitje dhe kishin përdorur rrjetet sociale për t’i shitur ato dhe për të bërë më pas këtë gjest të bukur.

Më Shumë

Ekspertët: Seksi në orën 07:30 të mëngjesit është më i miri

Koha më e mirë për të bërë seks është kur ju ndiheni mirë bashkë me partnerin tuaj. Por, sipas ekspertëve të marrëdhënieve, ka një kohë...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit