31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Kaq shiten sot nafta, benzina dhe gazi

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka treguar se sa mund të kushtojë sot maksimalisht një litër naftë, benzinë dhe gaz.

1 euro e 71 centë do të jetë çmimi i naftës për sot, i benzinës 1 euro e 36 centë, ndërsa i gazit 0.77 centë.

Ministria e Tregtisë ka vendosur që gjatë krizës globale që ka përfshirë edhe Kosovën, ta caktojë marzhën e fitimit për industrinë e karburanteve në vend.

Më Shumë

Sot mot me diell dhe vranësira – priten shkarkime rrufesh e breshër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende- vende do të...

Latifi krenohet me punimet e kryera në Rahovec, kritikohet nga Durguti (FOTO)

Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së në Rahovec, Enis Durguti, ka kritikuar lavdërimin e kryetarit të kësaj komune, Smajl Latifi, lidhur me një...

Lajmet e Fundit