15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Katër policë të Prizrenit infektohen me COVID-19

Katër policë të Prizrenit janë infektuar me COVID-19.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tha se përveç të infektuarve në izolim janë edhe katër policë të tjerë.

“ Krahasuar me komunat e tjera dhe numrin e banorëve gjendja me COVID nuk është alarmante në Prizren”, tha Osmanollaj shkruan “PrizrenPress”.

Ai fton qytetarët që të tregohen të kujdesshëm në masat mbrojtëse kundër COVID-19.

“Policia është duke bashkëpunuar me institucionet shëndetësore që sa më lehtë të kalojmë këtë pandemi”, tha ai.

Numri i të infektuarve me COVID-19 ka shënuar rritje ditëve të fundit.

Vetëm sot janë shënuar 26 raste të reja nw Prizren.

Tre persona kanë humbur jetën, dy nga Prizreni dhe një nga Suhareka. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Pensionistët kërkojnë të trajtohen me dinjitet, lëshojnë pëllumba para Qeverisë

Në Ditën Ndërkombëtare të Pensionistëve Shoqata e Pensionistëve të Kosovës ka organizuar aksion simbolik para Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Ata kanë lëshuar pëllumba para Qeverisë,...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit