6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Këngëtari shqiptar që po korr sukses në Turqi: Si u bëra pjesë e top listave më të njohura

Albin Hasani është 24-vjeçari shqiptar që po korr sukses në Turqi, pasi këngët e tij janë renditur në Top Listat muzikore.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, ai ka treguar se ishte shumë e vështirë për të, të promovohej në tregun muzikor vendas.

Sakaq, Albini zbuloi se ka shkuar në Turqi në vitin 2008 me prindërit, të cilët janë diplomatë.

“Ishte shumë e vështirë për mua që ta gjeja veten në top listat turke pasi siç çdo i huaj dhe mua nuk më njihnin.

Puna që bëjnë prindërit e mi ka bërë që të shkojë në Turqi. Mami dhe babi im janë diplomatë dhe ne kemi ardhur që në vitin 2008 dhe jetojmë këtu”.

Ai ka zbuluar se tekstet e këngëve të tij i shkruan vetë dhe nuk janë romancë siç janë në përgjithësi hitet që gjenden në treg.

“Unë mundohem që tekstet e këngëvë të mos I bëj romancë pasi i shkruaj vetë.

E para në Apple Music dhe Top Chart 2020 në Turqi nuk kemi shumë të ardhura nga klikimet krahasuar me ato që fitohen në Europë dhe Amerikë”.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Paralele vrasjesh: Stalini dhe Enveri

Nga: Dashnor Kokonozi Më se 30 vjet më parë, për një nga numrat e parë të Rilindjes Demokratike përktheva një artikull të gjatë të Erik...

Lajmet e Fundit