9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Kërkohet paraburgim për të riun që gjuajti me kallash në një lokal në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj E.R. që u ndalua për 48 orë pasi dyshohet për të shtëna me kallash në një lokal në Prizren.

Këtë e ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali zëdhënësja e Prokurorisë, Fitore Mehmetim e cila ka thënë se ekziston dyshimi i bazuar se Reshani ka kryer veprat penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, “Përdorimi i armës apo mjetit të rrezikshëm” dhe “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm”.

Reshani ishte shpallur në kërkim nga 11 maji, kur dyshohet se me armë automatike ka shtënë disa herë në një lokal.

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Lubizhdës së Hasit

Në Lubizhdë të Hasit, të premten është mbajtur manifestim përkujtimor në nderim të 14 dëshmorëve dhe 40 martirëve të këtij lokaliteti. Familjarë të dëshmorëve...

Asambleja Parlamentare voton pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Deputetët në Asamblenë Parlamentare kanë votuar në favor të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Nga 171 deputetë që morën pjesë në votim, 131...

Lajmet e Fundit