15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Hajni tenton t’i vjedh paratë e ndihmave në një xhami në Prizren, nuk arrin ta zhbllokojë arkën

Një rast i tentim vjedhjes është denoncuar gjatë ditës së djeshme në stacionin policor në Prizren, që ka ndodhur para disa ditësh në një xhami në rrugën “Lidhja e Prizrenit”, në Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë të ditur se tentim vjedhja u zbulua nga pamjet e kamerave të sigurisë, ku shihet se si një person tenton ta vjedhë kasafortën e xhamisë, që ishte e mbushur me para të dhëna për ndihma, por që nuk arrin ta zhbllokojë.

Si rezultat i denoncimit, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të iniciohet rast dhe të nisin hetimet për identifikimin dhe kapjen e të dyshuarit.

Kujtojmë se rastet e vjedhjeve të rënda nuk janë të rralla nëpër xhami në qytete të ndryshme në Kosovë.

Më Shumë

Trepça – Ylli, nesër finalja vendimtare

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Balje: Në zgjedhje shkohet vetëm kur dëshiron Kurt

Duda Balje, deputete nga komuniteti boshnjak në Kuvendit e Kosovës, duke folur rreth kërkesës së opozitës për zgjedhje të reja, tha se në zgjedhje...

Lajmet e Fundit