18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Kërkohet vendosja e shenjave të trafikut nëpër shkolla të Suharekës

Kujdes femijet-shkollaKomandant i stacionit policor në Suharekë, Major Arsim Berisha, në takimin e rregullt javor të koordinimit për siguri lokale, ka thënë se policia po angazhohet për të siguruar lëvizje të lirë dhe të qetë nëpër ambientet shkollore.

“Për këtë ne kemi fotografuar të gjitha shkollat në Komunë dhe kemi hasur se në shumë ambiente shkollore mungojnë shenjat e trafikut”, tha Major Berisha.

Ai tha se kanë kërkuar nga autoritetet komunale që të vendosen shenjat e trafikut dhe të sigurohet qarkullim i lirë për nxënësit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit