30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Këta janë deputetët e Nismës për Kosovën

Nisma-Limaj9Subjekti më i ri, Nisma për Kosovën, në legjislaturën e ardhshme mund të përfaqësohet me 6 ose me 7 deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Ja emrat e deputetëve që do ta përfaqësojnë Nismën për Kosovën në mandatin e ardhshëm katërvjeçar në Kuvend.

FATMIR LIMAJ M 21,235
JAKUP KRASNIQI M 14,596
HAXHI SHALA M 5,915
SHUKRIJE BYTYQI F 4,874
VALDETE BAJRAMI F 2,927
ZAFIR BERISHA M 3,652
ALBULENA BALAJ F 2,595

Më Shumë

Zafir Berisha: Kurban Bajrami, festë e respektit dhe solidaritetit

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren për të shprehur respektin për festën e Kurban...

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Lajmet e Fundit