10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Këto janë përballjet në ditën e katërt të Evropianit

Në kuadër të Kampionatit Evropian “EURO 2020” sot do të zhvillohet një ndeshje nga grupi D dhe dy të tjera nga grupi E.

Nga grupi D nga ora 15:00 zhvillohet ndeshja në mes Skocisë dhe Republikes Çeke.

Më pas, në orën 18:00 në grupin E përballen Polonia e Sllovakia, kurse nga ora 21:00, Spanja dhe Suedia nga po i njëjti grup, njofton Klankosova.tv.

Sa i përket Skocisë dhe Republikes Çeke, në të dyja takimet në Ligën e Kombeve vitin e kaluar, dy herë triumfoi Skocia

Derisa Spanja, llogaritet favorite ndaj Suedisë.

Më Shumë

Hemingway dhe raporti i tij me fëmijët

Nga: Terry McDonell Në foto, Ernest Hemingway hedh një kanaçe në ajër në një rrugë fshati të mbuluar me borë, me një lëvizje të këndshme...

Erdogan planifikon të bisedojë me Putinin për referendumet e rreme

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të bisedojë të enjten me presidentin rus, Vladimir Putin, për referendumet ilegale që ka mbajtur Moska në disa...

Lajmet e Fundit