4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Këto shifra tregojnë më së miri se sa e varfër është Barcelona pa Messin

Pas shumë vitesh, Barcelona është rikthyer të luajë në Europa League.

Barçës i duhej patjetër fitorja në sfidën e fundit për të vazhduar në Champions League, por ishte e pamundur nga një super Bayerni që e mundi 3-0 në “Allianz Arena”.

Largimi i Messit e ka bërë të veten pasi pa të në skuadër, Barcelona duket shumë e vogël, sidomos në Ligën e Kampionëve.

Më së miri e tregon edhe shifrat.

Që nga sezoni 2016/17, është Messi ai që ka mbajtur mbvi shpatulla i vetëm Barcelonën pasi ka realizuar 37 gola në Ligën e Kampionëve, derisa besoni apo jo, të tjerët që vin pas janë Suarez me 10, autogola 8, Dembele 6 dhe Neymar katër (është larguar në vitin 2017).

Këto shifra tregojnë më së miri se Barcelona varej shumë, shumë nga Messi dhe mos investimi i duhur ndër vite, i ka sjell në pikën që janë sot, në Europa League dhe me shumë probleme ekonomike. /Gazeta Express/

 

 

 

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Lajmet e Fundit