12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Kilaj merr mbështetje në Drenoc, Carrallukë, Shkarashnik dhe Tërpeza e Ulëta

SONY DSCKandidati i PDK-së në Malishevë, Isni Kilaj, ka marrë mbështetje nga banorët e fshatrave Drenoc, Shkarashnik, Carrallukë dhe Tërpezë e Ulët.

Hapësirat e shkollave nuk ishin të mjaftueshme për t’i nxënë të gjithë të banorët që kishin dalë të marrin pjesë në këto takime dhe për të dhënë mbështetje të fuqishme Isni Kilaj dhe kandidatëve të PDK-së për Asamblenë Komunale.

Në këto takime, të pranishëm ishin edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës, Halit Krasniq dhe Hasime Mazreku-Krasniqi, veprimtari Hamzë Morina, prof.dr.Ramiz Hoti, Naser Krasniqi dhe shumë veprimtar të kësaj ane, të cilët i dhanë mbështetje të fuqishme PDK-së dhe Isni Kilajt për kryetar të Malishevës.
Prof.dr.Ramiz Hoti, nga Carralluka, e quajti parti të vlerave PDK-në dhe kryetarin Kilaj.

Po ashtu edhe veprimtari Hamzë Morina, kërkoi që të votohet Kilaj, pasi është një person që tërë veprimtarin e tij politike, ia kushtoi këtij vendi dhe është njeri i fjalës e i besës.

Ndërsa Naser Krasniqi, njëri nga protagonistët e rastit “Kleçka”, tha se PDK, është parti e vlerave dhe e cila i mbron vlerat e vërteta të UÇK-së. Po ashtu sipas Krasniqit, Isni Kilaj, është njeriu i cili ka realizuar të gjitha premtimet, por edh njeriu i cili ka përkrahjen më të madhe nga Qeveria e Republikës së Kosovës dhe kryeministri Thaçi.
Edhe deputetët Hasime Mazreku-Krasniqi dhe Halit Krasniqi i dhanë përkrahje Isni Kilajt dhe të gjithë kandidatëve të PDK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Rreth 33 kilogramë marihuanë janë konfiskuar para dy ditësh në bjeshkët e Vërmicës, lidhur me rastin policia ditën e premte ka gjetur edhe dy...

47 aksidente dhe mbi 2200 tiketa për kundërvajtje në 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku, ku 13 prej...

Lajmet e Fundit