19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Klinaku viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë: Qëndrojnë stoikisht përballë padrejtësive

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Faton Klinaku, i ka vizituar ish-krerët e kësaj organizate, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, që po e vuajnë dënimin në Hagë.

Ai i ka vizituar edhe ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe të tjerët.

Klinaku tha se ata po qëndrojnë stoikisht përballë padrejtësive.

“Të gjithë 8 shokët janë mirë me shëndet dhe ju dërgojnë të fala”, tha ai.

Më Shumë

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Totaj takon banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka takuar banorët e fshatrave Gjonaj, Piranë dhe Velezhë. "Faleminderit Gjonaj, Piranë dhe Velezhë për takimet dhe propozimet e jashtëzakonshme...

Lajmet e Fundit