21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kompany e merr timonin e Bayernit

Vincent Kompany është trajneri më i ri i gjigantit gjerman Bayern Munchen.

Kompany ka nënshkruar kontratë me bavarezët deri më 30 qershor të vitit 2027.

Ish-reprezentuesi belg drejtoi së fundmi klubin anglez Burnleyn.

Kompany pati disa fjalë pasi nënshkroi ujdinë.

“Mezi pres sfidën e FC Bayern. Është një nder i madh të jesh në gjendje të punosh për këtë klub – FC Bayern është një institucion në futbollin ndërkombëtar. Si trajner, duhet të qëndrosh për atë që je si personazh: më pëlqen të kem topin, të jem kreativ – por duhet të jemi edhe agresivë dhe të guximshëm në fushë. Tani po pres me padurim gjërat themelore: të punoj me lojtarët, të ndërtoj një ekip. Sapo baza të jetë e drejtë, suksesi do të pasojë”, u shpreh Kompany.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Përfundon shtrimi i shtresës së parë i asfaltit në Karashëngjergj të Hasit

Ka përfunduar shtrimi i shtresës së parë të asfaltit në njërën prej rrugëve në fshatin Karashëngjergj tw Hasit, pas përfundimit të punimeve në infrastrukturën...

ATK publikon broshurën ‘Trajtimi tatimor i furnizimeve elektronike’

Administrata Tatimore e Kosovës, ka publikuar broshurën me të cilën i ka njoftuar të gjithë personat lidhur me detyrimet tatimore që rrjedhin nga furnizimet...

Lajmet e Fundit