17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Policia në kërkim të Besnik Ukajt për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për identifikimin dhe lokalizimin e një personi të kërkuar për vrasje në tentativë.

Besnik (Beqir) Ukaj, i lindur më 30 gusht 1987 në fshatin Korishë, komuna e Prizrenit, kërkohet për një ngjarje të ndodhur më 17 maj 2024 në fshatin Nashec të Prizrenit.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, bazuar në ligjin për publikimin e fotove me shënime të personave të kërkuar me autorizim të Prokurorisë Themelore Prizren, lëshon kërkesën për bashkëpunim me qytetarët. Policia kërkon që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të kërkuar të lajmërojë Policinë e Kosovës ose të kontaktojë stacionin policor më të afërt.

Kushdo që strehon personin e kërkuar ose e ndihmon atë në shmangien e zbulimit ose arrestimit mund të dënohet sipas nenit 380 të KPK për dhënien e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale.

Qytetarët mund të kontaktojnë Policinë e Kosovës në numrat e telefonit 192 dhe 080019999 (pa pagesë), si dhe në numrin 029 244-355 për Stacionin Policor në Prizren. Mund të dërgojnë informacion edhe në adresën e-mail: [email protected].

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Për katër muaj 25 të vdekur nga aksidentet në Kosovë

25 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve që kanë ndodhur gjatë periudhës janar-prill të këtij viti. Sipas statistikave të policisë shihet se gjatë...

Sot mbyllet edicioni i 24-të i Panairi të Librit

Për pesë ditë me radhë po mbahet edicioni i 24-ët i Panairit të Librit në Prishtinë. E sot është dita e fundit ku të interesuarit...

Lajmet e Fundit