16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Komuna e Malishevës ekzekutoi mjetet për 210 nëna që kanë lindur fëmijë

Drejtori për Buxhet dhe Financa në komunën e Malishevës, Valon Mazreku, njoftoi se janë ekzekutuar mjetet në vlerë nga 100 euro edhe për 210 nëna të cilat kanë lindur dhe kanë aplikuar për mbështetje në mjete.

Vlera e mjeteve të ekzekutuara është 21 mijë euro.

Komuna e Malishevës, bazuar në vendimin e Kuvendit të Komunës, për çdo nënë që lind fëmijë, ndanë nga 100 euro dhe kjo përkrahje zbatohet që nga muaji shtator i vitit 2018.

Vlen të theksohet, se gjatë vitit 2021, përkatësisht në muajin prill janë përkrahur 228 nëna dhe tani 210, që i bie se gjatë këtij viti, deri më tani janë përkrahur 438 nëna, apo shprehur në mjete, gjithsejtë janë ekzekutuar 43 mijë e 800 euro.

Më Shumë

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Ish-komandanti i UÇK-së ftohet nga Specialja, reagon fshati Mushtisht

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Halitjaha, disa ditë më parë ka pranuar ftesën që të paraqitet në...

Lajmet e Fundit