17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Komuna vlerëson dëmin e ndriçimit të Kalasë

dritat nw kalaDrejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, ka filluar të sanojë dëmtimin e ndriçimit të Kalsë në Prizren.

Drejtori Samir Hoxha, tha se aktualisht janë duke u bërë vlerësimet e dëmit.

Ndriçimi i Kalasë në Prizren është bërë cak i personave të papërgjegjshëm.

“Është lajmëruar Policia në të dy rastet, por deri më tash nuk është zbardhur asnjëri prej këtyre rasteve”, tregon Hoxha, transmeton TV Opinion.

Ai premton se nëse kushtet atmosferike do të jenë të mira, ndriçimi i Kalasë do të kthehet shumë shpejtë/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Reperi që vdiq sot, Coolio, performoi në Kosovë pas luftës

Ylli i “Gangsta’s Paradise”, Coolio, i cili vdiq sot në moshën 59-vjeçare, performoi në Prishtinë gjatë vitit 2002 para mijëra fansave. Ai mbajti koncert pas...

Hajnat në Prizren ‘avullojnë’ mbi 11 mijë euro para cash e ari në një shtëpi

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, sidomos kur shtëpitë...

Lajmet e Fundit