3.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës.

Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka kapur atë për krahu.

Për të evituar ndonjë sulm fizik të mundshëm, në sherr janë përfshirë edhe dy djemtë e çiftit, të cilët i kanë dalë në krah nënës së tyre.

Ata e kanë shtyrë babain e tyre për ta larguar nga nëna, teksa rasti më pas është denoncuar edhe në Polici.

Hetuesit policorë kanë intervistuar gruan dhe të dyshuarin, me ç’rast me urdhër të prokurorit është inicuar rasti ‘Dhunë në familje’, ndërsa ndaj dy djemve është hapur rast për veprën ‘Sulm’./Gazeta Sinjali

Më Shumë

Vjedhja e veturës në fshatin Damjan të Hasit: I mituri arrestohet pas aksidentit në Prizren

Një veturë është vjedhur mbrëmë në fshatin Damjan të Hasit tw Gjakovës. Pronari ka deklaruar se vetura ka qenë e parkuar në oborrin e shtëpisë. Ajo...

Kosova përfiton 90 milionë euro nga Banka Botërore

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe zëvendëspresidentja për Evropë dhe Azi Qendrore në Bankën Botërore, Antonella Bassani, kanë nënshkruar marrëveshje për financimin e politikave...

Lajmet e Fundit